<< Geri Dön
ROUNDTABLE
710,00 POUND

Musical Fidelity’nin ilk plak çaları olan M1 2003 yılında üretilmişti. Üretiminde çok yüksek standartlara tabi tutulmuş ve basından övgüler almıştı.

Musical Fidelity’nin en yeni ve ilginç ürünü ise Roundtable. Bu çok kaliteli, fiyat bakımından rekabetçi ve her şeyiyle tam olan bir pikap çözümü. Düşük rezonanslı, 9mm’lik pikap kolu (manyetik kaymaz), zirkonyum yuva içine konulmuş ve kauçuk ile yalıtılmış çelik uçlu rulmanlarla bu pikaptaki koruma sistemi prensipte, saatlerde bulunan Incabloc şok koruma sisteminden pek farklı değildir. Dikey rulmanlar ABEC7 bilyeli rulmanlardan oluşmaktadır. Audio Technica 95E kartuş takılmıştır.     

Musical Fidelity’nın sıra dışı pikap üretme bakımından geçmişi çok eskilere dayanıyor ve Roundtable da bu konuda kesinlikle bir istisna değil: Musical Fidelity’nin belirlediği teknik özellikler çerçevesinde üretilen bu yeni pikap ayrıca eşsiz bir özelliğe de sahip. 

Tasarım

Cihazın bileşenlerinin tamamı bu ürünün kusursuz bir şekilde ve statik olarak dengelenmesini ve ağırlık merkezinin ana rulmanın döngü (pivot) noktasında olmasını garantileyecek şekilde tasarlanması ve yerleştirilmesi için çok çaba sarf edildi.

Diğer önemli bileşenleri ise şunlardır: Parlatılmış yüksek karbonlu çelikten bir rulman (sıra dışı bir dayanma süresi ve sürtünmeden bağımsız performans için), hiçbir şeyden etkilenmeyen bir muhafaza ve süspansiyon sistemi ve genellikle fiyat bakımından birkaç kademe üstte olan ürünlerde kullanılan çok kaliteli bir pikap kolu.  

Tabla ince ince işlenmiş, yüksek yoğunluklu MDF’den olup yüksek kütleli ve düşük rezonanslıdır. Taban kısmı yine aynı düşük rezonanslı ve kütleli malzemeden yapılmıştır. Ayaklar da izolasyon sisteminin parçasıdır.

Roundtable vinil disk çalımı için rezonansı düşük tutma bakımından son derece istikrarlı bir platform sunmaktadır.

Roundtable’ın bizim bildiğimiz kadarıyla yine eşsiz olan bir özelliği daha bulunmaktadır. Ana tabla rulmanı pikabın evreninin merkezidir. Her şey bu noktanın etrafında döner ve her şey ona odaklıdır. Roundtable fiziksel olarak bu nokta etrafında dengelenmiştir.  

Motor, kayış ve ana tabla rulmanı birbirlerini tamamlayıcı nitelikleri dolayısıyla seçilmiş materyallerdir. Pikaplar söz konusu olunca aslında pek de yapılmamış bir şey kalmadı diyebiliriz, yani neredeyse... Bizim merkezi dengeleme özelliğimiz bizce eşsiz bir özellik. Yaptığımız şey ise kaliteli bir pikap kolunu, çok iyi bir ürün olduğu bilinen ve kolun karakteristik özellikleriyle sıra dışı bir uyum sağlayan bir kartuşla birleştirmekti sadece. Bu pikap sistemi aynı zamanda izolasyon, düşük rezonans, stabilite ve tutarlılık gibi bakımlardan da mükemmel bir üründür diyebiliriz.  

 

Musical Fidelity Roundtable Turntable Teknik Bilgiler

Performance
Nominal speed 33/45 rpm, outside belt drive system, manual speed change
Speed Variance 33rpm: ± 0.30 %, 45rpm: ± 0.20 %
Wow and flutter 33rpm: ± 0.10%, 45rpm: ± 0.09%
Signal to noise ratio Mechanical noise: - 39 dB
Electrical noise: -65dB
Downforce range 0 - 25 mN
Tonearm 9'' straight shape massive aluminium construction
Supplied counterweights no. 82, weight 114g (± 1g), for cartridges from 5 to 13g
Effective tonearm mass 14g
Effective tonearm length 230mm (tonearm mounting distance 212mm)
Overhang 18mm
Power
Power requirement 15V 0.8A (Adaptor supplied)
Consumption >0.25 Watts standby 5 Watts maximum
Adaptor mains voltage 90-264 VAC 47-63Hz
Weight
Unit only, unboxed 6 kg (131/5 lbs)
In shipping carton 8 kg (173/5 lbs)
Dimensions
Width 482 mm (19”)
Height (including feet) 100 mm (4”)
Depth (front to back) Inc. terminals 342 mm (13½”)
 
 
Moda Dr Esat Işık Caddesi No:7/C
34710, Kadıköy / İSTANBUL

Plaktan iğneye pikaptan hoparlöre müzikle ilgili herşeyi Rpm'de bulabilirsiniz. Ayrıca sevdiğiniz müzisyenlerin ürünleri ile hayatınızı renklendirebilirsiniz Müzik sizin için gerçekten önemli ise Kadıköy ziyaretlerinizde rpm music içinde zaman ayırmayı unutmamanızı öneririz...
BİZİ TAKİP EDİN