<< Geri Dön
NAUTILUS
106.203,00 USD

Nautilus’u daha dinlemeden bile onun sıradan bir hoparlör olmadığını anlayabilirsiniz. Çünkü o sıradan bir hoparlör üreticisinin yarattığı bir ürün değil. Nautilus, Bowers & Wilkins’in mükemmele olabildiğince en yakın hoparlörü yaratmaya yönelik olarak bugüne dek gerçekleştirdiği en tutkulu Ar&Ge çalışmasının sonuncunda ortaya çıktı.

Sesin yeniden tanımı

Bowers & Wilkins dünyanın en iyi hoparlörünü yaratmak üzere işe koyulduğunda, kendimize bazı temel sorular yönelttik. Teorik olarak mükemmel, yani hiçbir distorsiyon barındırmayan bir hoparlör yaratmak mümkün müdür? Hoparlörün bir kutunun içinde mi olması gerekir? Eğer kutuyu çıkartırsak, bir hoparlör neye benzer? Daha da önemlisi sesi nasıl çıkar? İşte bu sorular bizi Nautilus’a yönlendirdi.  

Üretimde mükemmeliyet
Çok önem taşıyan sürücü ünitesi bileşenlerinde hem elle montaj teknikleri hem de yarı otomatik üretim teknikleri kullanıldı. Örneğin, ses bobinlerine yüksek ısılı reçine ile ıslak sarım tekniği uygulandı, daha sonra performanslarının ve dayanıklılıklarının arttırılması için özel bir fırında fırınlandılar. Bu mükemmeliyetçilik üretim sürecini elbette yavaşlatıyor ama kaliteyi sürekli olarak en üst konumda muhafaza etmemizi de sağlıyor.    

Kalıcı bir miras 
Kurucumuz John Bowers sesleri dinleyicinin kulağına tam olarak kayıt edildikleri şekilde ulaştırabilen mükemmel bir hoparlör yapmayı hayal etmişti hep. Bowers & Wilkins tasarımlarına ilham veren işte onun bu hayalidir. İşte biz de bu yüzden sonuçta Nautilus’u ortaya çıkartabildiğimiz, beş yıl süren bu Ar&Ge programına baş koyduk. Bu sonuç vizyoner bir ses mühendisinin hayalinin gerçeğe dönüşmesidir. 

Devamı için tıklayınız...

Bowers & Wilkins Nautilus Teknik Bilgiler

Technical features Nautilus™ tube loading
Active crossover
Description 4-way tube-loaded loudspeaker system
Drive units 1x 300mm (12 in) aluminium cone bass
1x 100mm (4 in) aluminium/polymer sandwich cone lower midrange
1x 50mm (2 in) aluminium dome upper midrange
1x 25mm (1 in) aluminium dome high-frequency
Frequency range -6dB at 10Hz and 25kHz
Frequency response 40Hz – 20kHz ±1dB on reference axis
Dispersion Within 2dB of response on reference axis
Horizontal: over 60º arc
Vertical: over 10º arc
Crossover frequencies 220Hz, 880Hz, 3.5kHz
Power amplifier requirements 4 channels per speaker, rated
100W - 300W continuous into
8Ω on unclipped programme
(each channel to have identical gain and phase)
Dimensions Height: 1210mm (47.6 in)
Width: 430mm (16.9 in)
Depth: 1105mm (43.5 in)
Net weight Speaker: 44.5kg (98 lb)
Plinth: 42kg (92 lb)
Total: 86.5kg (190 lb)
Finish Midnight Blue, Black, Silver
Moda Dr Esat Işık Caddesi No:7/C
34710, Kadıköy / İSTANBUL

Plaktan iğneye pikaptan hoparlöre müzikle ilgili herşeyi Rpm'de bulabilirsiniz. Ayrıca sevdiğiniz müzisyenlerin ürünleri ile hayatınızı renklendirebilirsiniz Müzik sizin için gerçekten önemli ise Kadıköy ziyaretlerinizde rpm music içinde zaman ayırmayı unutmamanızı öneririz...
BİZİ TAKİP EDİN